Адреса: 61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 52-А

КПКВ 6561040
«Удосконалення системи виявлення порушень психічного розвитку у дітей раннього віку»
(керівник – д-р психол. наук Г.В. Кукуруза, 2015−2017 рр.)

Об'єкт дослідження: послуга раннього втручання для дітей раннього віку та сімей, що їх виховують.
Мета: підвищення ефективності виявлення порушень психічного розвитку у дітей раннього віку шляхом обґрунтування та впровадження методики скринінг-оцінки ASQ-3 та ASQ:SE.
Методи: скринінг-оцінка розвитку дітей раннього віку ASQ-3 та ASQ:SE, хронометраж робочого часу, "Європейська шкала задоволеності батьків послугою раннього втручання".
Результати: розроблено технологію надання послуги раннього втручання, яка включає алгоритм раннього виявлення та оцінки порушень психічного розвитку у дітей та алгоритм надання послуги раннього втручання, обґрунтовано модель взаємодії між командою фахівців та батьків, валідизовано опитувальники ASQ-3 та ASQ:SE, отримано нормативні показники психічного розвитку для українських дітей віком від 2 до 60 місяців.
Новизна: запропонована технологія раннього втручання реалізує біо-психо-соціальну модель допомоги, ґрунтується на Міжнародній класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я для дітей та підлітків, та інтегрує медичну, педагогічну та психологічну складову допомоги дітям з порушеннями психічного розвитку.
Ефективність: розроблена технологія раннього втручання дозволить своєчасно виявляти та надавати цю послугу для допомоги дітям з ризиком формування порушень психічного розвитку на засадах міждисциплінарності, сімейно-центровності, функціональності, попереджувати формування стійких порушень розвитку та інвалідізації дітей.
Галузь застосування: медична психологія, психологія розвитку, педіатрія.

 

e-max.it: your social media marketing partner