Адреса: 61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 52-А

verkhoshanova

Завідувачка - канд. мед. наук
Верхошанова Оксана Георгіївна

 

 

Основними напрямами наукової діяльності відділення є таки питання:

- вивчення механізмів розвитку найбільш поширених ендокринозалежних хвороб, пов’язаних з репродуктивною функцією (затримки статевого розвитку, передчасного статевого розвитку та розладів менструальної функції у дівчат) в умовах сучасного соціуму;
- розробка нових напрямів діагностики, прогнозу і профілактики ендокринозалежної гінекологічною патологією в дитячому віці;
- визначення цілісної оцінки стану дівчат на підставі комплексного обстеження мультидисціплінарною командою фахівців для розробки реабілітаційних програм та підвищення якості життя пацієнтів із розладами функції статевої системи;
- розробка алгоритмів обстеження і створення ефективних лікувальних методик з урахуванням високих показників коморбідності, орієнтованих на відновлення як соматичного, психічного, ендокринного так і гінекологічного статусу молодих пацієнток.

 

Менструальна функція − один із найважливіших показників стану здоров'я дівчаток-підлітків.
Перша менструація (менархе) більш ніж у 83% здорових дівчат з'являється між 12-14 роками. У більшої половини їх відразу за менархе встановлюється регулярний менструальний цикл, а до кінця 1-го року після менархе менструальна функція в абсолютної більшості вже має бути регулярною.
Найпоширенішим та прогностично несприятливим варіантом порушеннями менструальної функції у дівчаток-підлітків є олігоменорея ‒ затримка менструацій на 1-5 місяців.
Виділяют первинну олігоменорею, тобто систематичні затримки менструацій на 1-5 місяців з першого року після менархе, та вторинну олігоменорею ‒ поява затримок менструацій після періоду ритмічних менструацій протягом року та більше.
Навіть при ефективному лікуванні та своєчасному зверненні за медичною допомогою відновлення менструальної функції відзначається не більше ніж у 43-45 % дівчаток. У 58% колишніх пацієнток нашого відділення з олігоменореєю формується первинна безплідність, пов'язана з хронічною ановуляцією.

e-max.it: your social media marketing partner