Адреса: 61153, м. Харків, пр. Ювілейний, 52-А

verkhoshanova

Завідувачка - канд. мед. наук
Верхошанова Оксана Георгіївна
(0572) 62-41-27

 

 

Основними напрямами наукової діяльності відділення є таки питання:

- вивчення механізмів розвитку найбільш поширених ендокринозалежних хвороб, пов’язаних з репродуктивною функцією (затримки статевого розвитку, передчасного статевого розвитку та розладів менструальної функції у дівчат) в умовах сучасного соціуму;
- розробка нових напрямів діагностики, прогнозу і профілактики ендокринозалежної гінекологічною патологією в дитячому віці;
- визначення цілісної оцінки стану дівчат на підставі комплексного обстеження мультидисціплінарною командою фахівців для розробки реабілітаційних програм та підвищення якості життя пацієнтів із розладами функції статевої системи;
- розробка алгоритмів обстеження і створення ефективних лікувальних методик з урахуванням високих показників коморбідності, орієнтованих на відновлення як соматичного, психічного, ендокринного так і гінекологічного статусу молодих пацієнток.

 

Менструальная функция − один из важнейших показателей состояния здоровья девочек-подростков.
Первая менструация (менархе) более чем у 83 % здоровых девочек появляется между 12-14 годами. У большей половины из них сразу вслед за менархе устанавливается регулярный менструальный цикл, а к концу 1-го года после менархе менструальная функция у абсолютного большинства уже должна быть регулярной.
Самым распространенным и прогностически неблагоприятным вариантом нарушениями менструальной функции у девочек-подростков является олигоменорея ‒ задержка менструаций на 1-5 месяцев.
Выделяют первичную олигоменорею, то есть систематические задержки менструаций на 1-5 месяцев с первого года после менархе, и вторичную олигоменорею ‒ появление задержек менструаций после периода ритмичных менструаций в течение года и более.
Даже при эффективном лечении и своевременном обращении за медицинской помощью восстановление менструальной функции отмечается не более, чем у 43-45 % девочек. У 58 % бывших пациенток нашего отделения с олигоменореей формируется первичное бесплодие, связанное с хронической ановуляцией.

e-max.it: your social media marketing partner